Aktuální postavení planet na obloze dnes

Chcete zjistit, jak se jmenuje jasná planeta nad vámi? Chcete vědět kde je třeba Venuše? K tomu se výborně hodí aplikace mapa hvězdné oblohy dostupná pro uživatelé zařízení s operačním systémem Androidem i IOS. Obě aplikace se dají stáhnout z app store obou platforem. Po jejím zapnutím si pomocí ikonového menu  můžete vybrat, zda chcete zobrazit hvězdy, souhvězdí, planety nebo třeba hvězdné objekty jako jsou galaxie a mlhoviny.

Aktuální postavení planet na obloze dnes

Spusťte aplikaci a namiřte váš mobil na noční oblohu. Na displeji uvidíte hvězdy, planety, satelity a souhvězdí odpovídající pohledu z vašeho místa. Při pohybu zařízením po obloze se hvězdná mapa na displeji aktualizuje v reálném čase.  Každý objekt, na který klepnete, má vedle názvu (i), klepnutím na něj získáte přístup k informacím o objektu. V menu aplikace si  můžete libovolně filtrovat zobrazení jenom planet mlhovin nebo třeba hvězd.

Mapa hvězdné oblohy pro zařízení Android

Sky Map je planetárium pro vaše zařízení Android. Pomůže vám snadno a rychle  určit jméno hvězdy, planety, mlhovin a dalších objektů na hvězdné obloze. Původně byla vyvinutá jako Google Sky Map později uvolněná pro veřejnost.

konstelace hvězd

Mapa hvězdné oblohy pro zařízení Aple

Star Walk 2 Ads + je vynikající aplikace pro sledování hvězd, souhvězdí a planet. S touto aplikaci můžete zkoumat noční oblohu přes obrazovku vašeho zařízení. Vydejte se bez námahy na cestu tisíci hvězd, planet a souhvězdí. Vše, co musíte udělat, je zatajit dech a nasměrovat zařízení na oblohu!

Rolovat nahoru